AP-LOGIC
+48 43 823 28 89 Pn-Pt 08:00 - 16:00

Utylizacja odpadów spożywczych

Odbiór i utylizacja odpadów spożywczych są kluczowe dla ochrony środowiska i zmniejszenia wpływu marnowania żywności na naszą planetę. Nasza firma zajmie się całym procesem, poczynając właściwej klasyfikacji i segregacji u wytwórcy odpadu po odbiór odpadów spożywczych oraz sporządzenie wymaganej dokumentacji. Wszystko to zgodnie z przepisami i procedurami, gwarantując Państwu kompleksową obsługę i wysoką jakość usług, w trosce o Waszą wygodę i bezpieczeństwo środowiska.

Pierwszym, podstawowym krokiem jest segregacja. Odpady powinny być zbierane i sortowane w celu wyodrębnienia składników organicznych i nieorganicznych. Następnie, składniki organiczne są przetwarzane w sposób umożliwiający powstanie nawozów organicznych, biogazu lub innych produktów ubocznych, takich jak etanol.

Przyjmujemy, odbieramy i przetwarzamy odpady spożywcze o charakterze przeterminowanych partii artykułów spożywczych, towarów wycofanych ze sprzedaży, produktów przeterminowanych. Utylizujemy odpad zawrócone z centrów logistycznych czy centrów handlowych. Współpracujemy z producentami z branży cukierniczej, ogólnospożywczej jak i utylizujemy surowce, półsurowce drobnych wytwórców spożywczych.

Możliwość utylizacji danego materiału zależy od jego pochodzenia, składu, postaci, formy zapakowania oraz wymogów producenta czy dystrybutora. Jeśli skontaktujesz się z nami telefonicznie lub mailowo oraz jasno określisz swoje wymagania, otrzymasz rzetelną wycenę usługi utylizacji odpadów spożywczych w ciągu 24h.