AP-LOGIC
+48 43 823 28 89 Pn-Pt 08:00 - 16:00

Targi Waste Management Europe

W dniach 20-24 czerwca 2022 została zorganizowana misja gospodarcza do Włoch związana z udziałem w międzynarodowej konferencji, spotkaniach B2B i targach WASTE MANAGEMENT EUROPE, skupiających liderów branży gospodarki odpadami i obiegu zamkniętego.

Organizatorem misji było Województwo Łódzkie a uczestniczyło w niej pięć wybranych w konkursie firm z Regionu Łódzkiego, reprezentujących następujące branże:  

  • zaawansowane materiały budowlane - FASADA SYSTEM SP. Z O.O. (system wentylacji grawitacyjnej);
  • nowoczesny przemysł włókienniczy i mody - ZOOKSY Producent Skarpet;
  • medycyna, farmacja, kosmetyki - VASCO GEL POLISH SP. Z.O.O. (producent lakierów do paznokci)  oraz ERBI SP. Z O.O. (producent opakowań do kosmetyków i leków);
  • energetyka - AP-LOGIC SP. Z O. O. (produkcja paliw dla energetyki i przemysłu cementowego).

Targi odbywały się w nowoczesnym kompleksie targowym Fiera di Bergamo w Lombardii (północne Włochy).  Wydarzenie zgromadziło około 150 wystawców z 20 krajów, ponad 100 prelegentów i 5000 odwiedzających.
Z uwagi na swój wyjątkowy charakter wydarzenia,  zostało ono objęte honorowym patronatem włoskiego Ministerstwa Przemian Ekologicznych.

Targom towarzyszyły liczne konferencje i panele dyskusyjne, obejmujące wystąpienia   ekspertów z branży circular economy, podczas których prezentowane były   innowacyjne pomysły technologiczne i oferta wystawców, a także rozwiązania organizacyjne i inicjatywy proekologiczne możliwe do zastosowania w codziennej praktyce biznesowej.

Podczas targów zorganizowano także strefę dla innowatorów i startupów oraz spotkań B2B.
Udział w targach i seminariach dał  możliwość kontaktu z najnowszymi trendami w dziedzinie gospodarki cyrkularnej. Potwierdził też, że kierunek rozwoju naszej  firmy polegający na coraz szerszym stosowaniu zasad zrównoważonego rozwoju i gospodarki cyklu zamkniętego jest uzasadniony celami ekonomicznymi i środowiskowymi wyznaczanymi współczesnymi światowymi realiami.

Misja gospodarcza została zorganizowana w ramach realizacji projektu „Samorządowe Centrum Gospodarki Cyrkularnej i Umiędzynarodowienia Przedsiębiorstw Łódzkie Green Hub” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa II. Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka, II.2 internacjonalizacja przedsiębiorstw, II.2.2 promocja gospodarcza regionu.

więcej informacji na stronie: https://biznes.lodzkie.pl