AP-LOGIC
+48 43 823 28 89 Pn-Pt 08:00 - 16:00

Utylizacja odpadów farb i lakierów

Nasze usługi skierowane są do zakładów produkcyjnych i firm usługowych, które w wyniku swojej działalności wytwarzają resztki farb i lakierów również w postaci zlewek czy zanieczyszczonych opakowań. Utylizacja farb oraz odpadów lakierniczych to proces szczególnie przydatny w branżach samochodowych, automotive, w stacjach demontażu pojazdów, firm kolorujących tkaniny, a także u producentów przemysłu tekstylnego i obuwniczego, w papierniach i drukarniach oraz w procesach produkcji opakowań.

Profesjonalna utylizacja odpadów lakierniczych

Utylizacja odpadów lakierniczych to usługa prowadzona przez naszą firmę, w której dostarczamy zarówno odbiór wspomnianych zanieczyszczeń własnymi środkami transportu, jak i organizację logistyki zewnętrznej. Wszystko kończy się jednak kluczowym zadaniem, którym jest przeprowadzenie utylizacji.

Proces utylizacji odpadów z farb, czyli z gruntu rzeczy nieczystości niebezpiecznych lub tzw. gwiazdkowych, jest jednym z trudniejszych procesów unieszkodliwiana. Podstawą jest prawidłowe ich zakwalifikowanie wg tzw. kodów odpadów oraz właściwe przygotowanie jeszcze na magazynie u wytwórcy. Nasza firma służy w tym zakresie pomocą. Istotne jest pozyskanie informacji o składzie i własnościach chemicznych substancji, które wytwarzane są w Waszym zakładzie lub powstają jako produkt uboczny waszej działalności.

Pomoc i doradztwo na każdym etapie współpracy

Firma AP-LOGIC doradza również w zakresie dobrania odpowiednich opakowań i przedsiębiorstw do przechowywania zanieczyszczeń. Również na terenie naszego zakładu proces gospodarowania odpadami, takimi jak farby i lakiery, rozpoczyna się od prawidłowej diagnozy co do rodzaju nieczystości, a następnie poprawnej ich segregacji i konfekcjonowania do właściwych opakowań – beczki, mauzery, paletopojemniki i inne.
Nasz zakład zabezpiecza i segreguje odpady farb i lakierów, a następnie przekazuje do wysoce wyspecjalizowanych instalacji unieszkodliwienia. Istniejąc na rynku od 2005 roku wypracowaliśmy doskonałe warunki partnerskie z instalacjami, które mają wyłączność na ostateczną utylizację zanieczyszczeń niebezpiecznych, w tym również farb.

Zapraszamy do kontaktu

Niezależnie czy twoja firma jest niewielkim wytwórcą nieczystości, czy też globalnym producentem i posiada własny dział środowiskowy, możesz zgłosić się do nas zapytaniem ofertowym i skorzystać z naszych usług odbioru i utylizacji odpadów lakierniczych.

 

W celu uzyskania wyceny wypełnij nasz formularz, zadzwoń: +43 8232889
lub napisz: aplogic@onet.pl, wyceny.apl@gmail.com.
Możesz liczyć na przyjemną współpracę.