AP-LOGIC
+48 43 823 28 89 Pn-Pt 08:00 - 16:00

Transport odpadów

Transport odpadów

Zajmujemy się transportem odpadów różnego typu, wszelkie odpady przemysłowe, poprodukcyjne, opakowaniowe, czy komunalne lub niezdatne czy wycofane towary i produkty. Odbieramy je przede wszystkim od firm i instytucji, a także klientów indywidualnych, a następnie przewozimy do miejsca przetworzenia. Posiadamy niezbędne uprawnienia do realizacji tego typu usług, a nasz transport jest zgodny z zasadami ochrony środowiska i bezpieczny dla życia oraz zdrowia ludzi.

Jakie odpady:

- w formie sypkiej, tzw. luz – materiał przetworzony, rozdrobniony czy tez gabarytowy
- w formie zbelowanej
- w firmie zapakowanej na palety; owinięte streczem
- załadowane do kontenerów
- odpady półpłynne zapakowane w mauzery czy beczki

Jaka flota:

- walking floor (ruchome podłogi)
- kontenerowce
- hakowce
- pojazd z urządzeniem dźwigowym typu HDS
- BUSy


Jakie są zasady transportu odpadów przez firmę AP-LOGIC ?

W Polsce istnieją konkretne przepisy dotyczące  transportu odpadów przemysłowych, komunalnych, osadów itd., a w szczególności odpadów niebezpiecznych.

Nasza firma posiada stosowane zezwolenia (wpis do BDO czyli Bazy Danych o Odpadach) i licencje na przewóz rzeczy i towarów. W zakresie transportu odpadów obsługujemy wszystkie KODY ! Kody odpadów są klasyfikacją wynikająca z Ustawy o Odpadach. Nasze pojazdy i wykonywane przewozy są poprawnie ubezpieczone (miedzy innymi OCP przewoźnika).

Ponadto wykonujmy profesjonalne przewozu odpadów niebezpiecznych. W ramach teł usługi wypełniamy normy SENT. Dla swoich klientów, usługowo obsługujemy elektroniczny system zgłoszeń SENT. Nasi kierowcy mają właściwe certyfikaty i szkolenia. W tym również szkolenia na przewóz odpadów niebezpiecznych tzw. ADR. Dzięki temu wszyscy nasi klienci mogą być spokojni o to, że powierzone nam zlecenie zostanie wykonane należycie.

Dbamy o całą ścieżkę transportową począwszy od poprawnego sklasyfikowania odpadów, poprawnego i sprawnego załadunku, przez transport odpowiednio dobranym środkiem transportu. Transportowany towar, w tym przypadku odpad, musi być właściwie zabezpieczony. Nasze pojazdy są szczelne i przystosowane do przewozu odpadów. Auta zawsze dysponują właściwym oznaczeniem (‘odpad’ lub „A”) Kierowcy są przeszkoleni w celu zapewniani przewozu zgodnie z rożnymi normami i przepisami, znają branżę w której pracują. Nasi kierowcy są pomocni i niekonfliktowi. Dbają również o poprawne zapisy dokumentacyjne. Ponadto dział logistyki czuwa nad właściwym przebiegiem transakcji. Zawsze pod telefonem i mailem. Świadcząc usługę staramy się być ekonomiczni i optymalnie dobieramy trasy transportu.

Jaki zasięg transportu ?

Zdecydowanie obsługujemy zlecenia na terenie całego kraju. Współpracujemy z wieloma podmiotami i instalacjami. Staramy się ekonomicznie dobierać kierunki. Jesteśmy również otwarci na współpracę na terenie Unii Europejskiej.

Wyjątkiem są odpady budowlane w ilościach do 10 ton, które obsługujemy tylko lokalnie to jest w promieniu do 70 km od naszego zakładu zlokalizowanego w Gorczynie, 98-100 Łask.